מאמרים

ניתוחים להמונים - חלק II

לאחר שהגעתם להחלטה משותפת, ולאחר ביצוע כל הבדיקות, מגיע מועד הניתוח.
ניתוחים פלסטיים, כאמור, יכולים להתבצע בהרדמה מקומית או כללית, עובדה זו, לצד פרטים נוספים כמו הסכנות הכרוכות בניתוח, משך עשייתו, ההחלמה ממנו וכו', יינתנו לכם בשיחה עם הרופא המנתח.
מרגע הכניסה לחדר הניתוח בדרך כלל לא חולפות יותר משעתיים עד לסיום. הניתוחים הפלסטיים ברובם  אינם מסובכים מדי לביצוע. במהלך הניתוח לא תחושו בכאב, אך תקופת ההחלמה מניתוחים פלסטיים בדרך כלל מדווחת ככואבת ולא נעימה. החדשות הטובות הן שהכאב חולף בהדרגה ונעלם לחלוטין תוך מספר ימים, שלאחריהם (בדרך כלל כמה שבועות), ניתן להוציא את התחבושות ולחזות בתוצאות הניתוח.

 

אין תרופות פלא

על כל קסמם, ניתוחים פלסטיים הם אינם תרופת פלא. אם אתם סובלים מחוסר בטחון כתוצאה מאף גדול או אוזניים בולטות, חשוב שתבינו כי הניתוח אכן יכול "לתקן" את העיוות, אך השינוי שחייב להגיע בראש ובראשונה הוא זה המנטאלי. שפתיים עבות יותר או אף קטן וסולד יכולים להועיל לדימוי העצמי שלכם, אך איש אינו מבטיח לכם שלאחר הוצאת סכום הכסף וביצוע הניתוח על כל כאביו וסיכוניו – תזכו בביטחון עצמי גבוה.
אם החלטתם שהניתוח אותו אתם מעוניינים לעשות מתבצע ממקום של הבנה כי אין הוא יפתור את בעיותיכם בחיים, אם כי בהחלט עשוי לתת מזור לנקודת תורפה, כל שנותר הוא לאחל בהצלחה.

חזרה לחלק ראשון